Dried Flower

Dried Flower

Explore dried flower through our diverse selection of indica-dominant, sativa-dominant, hybrid, and high-CBD products.

LEMON CHERRY POPPERZ
Sativa-Dominant

LEMON CHERRY POPPERZ

by Good Supply

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Make your next session pop off with new Good Supply Lemon Cherry Popperz flower, a tangy-sweet sativa bred from Ice Cream Cake x Rntz and Lemon Che...

Original price
Current price $94.99
($3.39/g)
Sativa-Dominant
CERTIFIED ORGANIC CBD FLOWER Not in stock
Indica-Dominant

CERTIFIED ORGANIC CBD FLOWER (UMPQUA)

by Grown Here Farms

THC 0.0-3.0mg/g CBD 100.0-145.0mg/g

Umpqua CBD Flower by Grown Here Farms is a certified organic, high-CBD hybrid cultivated outdoors in the Southern Okanagan and crafted for users...

Original price
Current price $21.99
($3.14/g)
Not in stock
Indica-Dominant
BLUEBERRY DONUTS Limited quantity
Indica-Dominant

BLUEBERRY DONUTS

by Good Supply

THC 250.0-310.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Blueberry Donuts from Good Supply is ready to bring big flavour to your stash. This indica-dominant genetic combines Northern Berry and Powdered Do...

Original price
Current price $94.99
($3.39/g)
Limited quantity
Indica-Dominant
QUEEN GREEN Limited quantity
Hybrid

QUEEN GREEN

by Pure Sunfarms

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Queen Green is a heavy-hitting, herbal hybrid. This aptly named cultivar is a cross of powerful parents Space Queen x Green Crack. Its expression i...

Original price
Current price $114.99
($4.11/g)
Limited quantity
Hybrid
PINE MENTZ PETITES FLOWER LTO
Indica-Dominant

PINE MENTZ PETITES FLOWER LTO

by Sweetgrass Organic Cannabis

THC 300.0-310.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Pine Mentz uniform sage green buds are phenomenally dense and appear rolled in brown sugar, proving a serious threat to any grinder. The powerful a...

Original price $29.99
Current price $25.98
($7.42/g)
Indica-Dominant
CHEMZILLA
Indica-Dominant

CHEMZILLA

by Back Forty

THC 280.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Brace yourselves for Chemzilla. It’s a heavy indica with Chemdawg x Godzilla Glue lineage. With aromas full of heavy earth and spicy chem, it’s ...

Original price
Current price $59.99
($4.29/g)
Indica-Dominant
NEON LOTUS
Hybrid

NEON LOTUS (SPACE CAKE)

by Good Supply

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Step into the glow with Neon Lotus. 100% hang dried flower, with tangy fruit, herbal earthiness, and diesel funk flavours. Neon Lotus brings all...

Original price
Current price $94.99
($3.39/g)
Hybrid
LA BOMBA
Hybrid

LA BOMBA

by Broken Coast

THC 280.0-340.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

La Bomba is a standout Broken Coast genetic, crossing Jet Fuel Gelato and Wedding Cake. This balanced 50/50 hybrid boasts a potent THC, delivering ...

Original price
Current price $149.99
($5.36/g)
Hybrid
MOBY DICK
Sativa-Dominant

MOBY DICK

by Good & Baked

THC 290.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Good & Baked Moby Dick draws from the unforgettable White Widow and Haze cross, pairing depth with a bright, expressive profile. This sativa-do...

Original price
Current price $64.99
($4.64/g)
Sativa-Dominant
BLACK DIAMOND X FLOWER
Indica-Dominant

BLACK DIAMOND X FLOWER

by BC Cann

THC 280.0-320.0mg/g CBD 0.0-15.0mg/g

BC CANN presents Black Diamond X, featuring dense, well-curated buds with deep purple and lime-green tones coated in a thick layer of trichomes...

Original price
Current price $41.99
($6.00/g)
Indica-Dominant
HELL'S KITCHEN Limited quantity
Indica-Dominant

HELL'S KITCHEN

by BLKMKT

THC 250.0-310.0mg/g CBD 0.0-6.0mg/g

A BLKMKT Exclusive from their breeder's playground. Hell's Kitchen is a cross of Britscotti and Devil's Driver. This flavour-forward indica is r...

Original price
Current price $64.99
($9.28/g)
Limited quantity
Indica-Dominant
BANDWAGON INDICA ROTATIONAL
Indica-Dominant

BANDWAGON INDICA ROTATIONAL (ROTATING)

by Homestead

THC 230.0-290.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Bandwagon is a rotating selection of Homestead’s best-selling, high-quality, hand-harvested cultivars at a price available to all.

Original price
Current price $39.99
($5.71/g)
Indica-Dominant
GLUERANGUTAN
Hybrid

GLUERANGUTAN (HARAMBE BX)

by Good Buds

THC 270.0-320.0mg/g CBD 0.0-50.0mg/g

Gluerangutan is some sticky island dank. A back-cross of the popular legacy OG strain Harambe (OG Kush x GG4 x Hash Plant), Gluerangutan hit...

Original price
Current price $37.99
($5.43/g)
Hybrid
ROOT BEER FLOAT FLOWER
Indica-Dominant

ROOT BEER FLOAT FLOWER

by BOLD

THC 300.0-340.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Root Beer Float is a rare indica-dominant strain created through crossing XXX OG and Vanilla Kush. Enjoy the classic Root Beer flavour combined wit...

Original price
Current price $79.99
($5.71/g)
Indica-Dominant
BC ORGANIC TANGERINE SUNRISE Limited quantity
Sativa-Dominant

BC ORGANIC TANGERINE SUNRISE

by Simply Bare Organic

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Rise & grind — it’s sativa season with BC Organic Tangerine Sunrise. A cross of Hawaiian Sunrise and Tangenesia, this cultivar shines with brig...

Original price
Current price $37.99
($10.85/g)
Limited quantity
Sativa-Dominant
TURBULENCE
Indica-Dominant

TURBULENCE

by Amani

THC 280.0-330.0mg/g CBD 0.0-1.0mg/g

14g large buds only. Rich, savory, earthy gas with the grind releasing a diesel-soaked oil rag aroma with notes of lemon menthol on the dry pull...

Original price $104.99
Current price $94.98
($6.78/g)
Indica-Dominant
CHERRY ZTRIPEZ
Indica-Dominant

CHERRY ZTRIPEZ

by Broken Coast

THC 280.0-340.0mg/g CBD 0.0-30.0mg/g

Cherry Ztripez hits like the first bite of a ripe cherry, with flavour that’s sweet, tangy, and impossible to ignore. Born from Lemon Cherry...

Original price
Current price $49.99
($7.14/g)
Indica-Dominant
DARK RAINBOW CRAFT FLOWER
Indica-Dominant

DARK RAINBOW CRAFT FLOWER

by Woody Nelson

THC 250.0-310.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

This edition of the Dark Rainbow genetic was bred by Archive Seed Bank and grown at an indoor vertical farm using organic living soil. This indica-...

Original price
Current price $99.99
($7.14/g)
Indica-Dominant
TAHITI PUNCH CRAFT SML
Sativa-Dominant

TAHITI PUNCH CRAFT SML

by Sitka Legends

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Sitka Legends is proud to release their latest island drop, Tahiti Punch. A bright, terp loaded, sativa-dominant cultivar with big flavour from ...

Original price
Current price $21.99
($6.28/g)
Sativa-Dominant
FROST'D FLAKES
Indica-Dominant

FROST'D FLAKES

by LowKey by MTL Cannabis

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-6.0mg/g

Thanks to the crystalline trichomes that coat this cultivar, Frost’d Flakes is doubly aptly named in homage to its parent cultivars. Crossed betwee...

Original price
Current price $42.99
($6.14/g)
Indica-Dominant
TURBULENCE PREMIUM SMALLS
Indica-Dominant

TURBULENCE PREMIUM SMALLS

by AMANI CRAFT

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-1.0mg/g

These small buds deliver a rich, savory, earthy gas profile with the grind releasing a diesel-soaked oil rag aroma and notes of lemon menthol on...

Original price
Current price $25.99
($7.43/g)
Indica-Dominant
BLACK CHERRY PIE
Indica-Dominant

BLACK CHERRY PIE

by The Original Fraser Valley Weed Co.

THC 240.0-300.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

A half ounce of sweet Black Cherry Pie. This loud and sugary indica is a cross of powerhouse parents Cherry Pie and Blackberry Kush. It smells like...

Original price
Current price $59.99
($4.29/g)
Indica-Dominant
SKYWLKR OG
Indica-Dominant

SKYWLKR OG (SKYWALKER OG)

by Versus

THC 240.0-300.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

SKYWLKR OG comes straight from the Mazar and Blueberry OG lineage, delivering a dependable indica profile that doesn’t overcomplicate things. It...

Original price
Current price from $29.99
($4.28/g)
Indica-Dominant
FRUIT PUNCHER 30+ MILLED
Blend

FRUIT PUNCHER 30+ MILLED

by SHRED

THC 300.0-350.0mg/g CBD 0.0-60.0mg/g

SHRED Fruit Puncher 30+ milled flower. This hybrid blend features berry and lime aromas and a minimum potency of 30% THC, all packed into a 7g b...

Original price
Current price $29.99
($4.28/g)
Blend
HINDU KUSH LTO
Indica-Dominant

HINDU KUSH LTO

by BC 1/4

THC 290.0-310.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

This classic, hard-to-find cut is about as OG as they come. Leaning fully to the indica side of the scale, Hindu Kush carries the unmistakable c...

Original price
Current price $39.99
($5.71/g)
Indica-Dominant
GALACTIC JACK
Sativa-Dominant

GALACTIC JACK

by Back Forty

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Chart a trail to the stars with Galactic Jack. This potent sativa cross of Jack Herer and Space Queen delivers sweet citrus, earthy spice and subtl...

Original price
Current price $109.99
($3.93/g)
Sativa-Dominant
HAWAIIAN SNOW WHOLE FLOWER
Sativa-Dominant

HAWAIIAN SNOW WHOLE FLOWER

by Choklit Park

THC 250.0-310.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

These dense, crystal-covered flower buds are bringing pure island vibes. Sticky, frosty, and loaded with premium trichomes, they shine with that...

Original price
Current price $32.99
($4.71/g)
Sativa-Dominant
TRIANGLE QUEEN PETITES
Indica-Dominant

TRIANGLE QUEEN PETITES

by Sweetgrass Organic Cannabis

THC 230.0-260.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Every once in a while there’s a cut that impresses without calling too much attention to itself. Triangle Queen by Relentless Genetics is that s...

Original price $29.99
Current price $25.98
($7.42/g)
Indica-Dominant
SUNSET SHERBET CRAFT FLOWER Limited quantity
Indica-Dominant

SUNSET SHERBET CRAFT FLOWER

by Woody Nelson

THC 250.0-310.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

This edition of the Sunset Sherbet genetic was bred by Sherbinski and grown at an indoor vertical farm using organic living soil. This indica-domin...

Original price
Current price $37.99
($10.85/g)
Limited quantity
Indica-Dominant
9LB HAMMER
Indica-Dominant

9LB HAMMER

by BC OZ

THC 290.0-320.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

They say 9lb Hammer got its name not from what it does, but how it lands. This indica-dominant heavyweight, bred from the trio of Gooberry, Hell...

Original price $134.99
Current price $124.98
($4.46/g)
Indica-Dominant
OPTIMUS CRIME SMALLS Limited quantity
Sativa-Dominant

OPTIMUS CRIME SMALLS

by BC Smalls

THC 280.0-320.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Carrying a distinct West Coast energy, Optimus Crime is born from Optimus Lime and Criminal Plus and shaped by legacy breeders. This cultivar is bu...

Original price
Current price $20.99
($6.00/g)
Limited quantity
Sativa-Dominant
MKU X JEALOUSY
Indica-Dominant

MKU X JEALOUSY

by Valhalla Flwr

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

MKU x Jealousy is an exclusive in-house cross, phenohunted by Valhalla Flwr’s award-winning cultivation team. This small-batch flower is whole-plan...

Original price
Current price $89.99
($6.43/g)
Indica-Dominant
LIQUID IMAGINATION
Hybrid

LIQUID IMAGINATION

by Back Forty

THC 280.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Back Forty’s Liquid Imagination, a cross between Blue Zktlz x Jet Fuel Gelato, is a potent hybrid boasting rich, dark green buds adorned with orang...

Original price
Current price $59.99
($4.29/g)
Hybrid
BLUE THAI #2
Sativa-Dominant

BLUE THAI #2

by Spinach

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-60.0mg/g

When you’re with the buds and it’s time for a sesh, all you need is blue skies and some Blue Thai #2. Spinach® Blue Thai #2 is an ode to everyth...

Original price
Current price $105.99
($3.79/g)
Sativa-Dominant
KANDY CAKE
Indica-Dominant

KANDY CAKE

by FIGR

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-60.0mg/g

Kandy Cake (Triangle Kush x Animal Cookies). Taller structure with strong branching and conical buds that develop darker tones through maturity....

Original price
Current price $119.99
($4.29/g)
Indica-Dominant
GARY SATAN
Indica-Dominant

GARY SATAN

by Sixty Seven Sins

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Step into Gary Satan — a signature 67 Sins cultivar born from the union of Jealousy and GP. This strain delivers a layered flavour profile where...

Original price
Current price $29.99
($8.57/g)
Indica-Dominant
PRE '98 BUBBA
Indica-Dominant

PRE '98 BUBBA

by Pistol and Paris

THC 300.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Pre ’98 Bubba by Pistol and Paris is a legacy cultivar known for its unmistakable depth and classic Kush character. Sourced from Remo’s renowned ge...

Original price
Current price $59.99
($8.57/g)
Indica-Dominant
ICE CREAM RNTZ
Indica-Dominant

ICE CREAM RNTZ (FIGHT CLUB)

by Good Supply

THC 280.0-340.0mg/g CBD 0.0-30.0mg/g

Scoop up the new Ice Cream Rntz, an indica-dominant cross of The Soap and Velvet Runtz that turns every session into a treat. Sweet layers of cake,...

Original price
Current price $31.99
($4.57/g)
Indica-Dominant
WHERE'S MY BIKE? Limited quantity
Sativa-Dominant

WHERE'S MY BIKE?

by Good & Baked

THC 300.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Where's My Bike? is a cross of Amnesia and Biker Kush, forming a sativa-dominant cultivar with vibrant lime candy, tropical fruit, and herbal spice...

Original price
Current price $64.99
($4.64/g)
Limited quantity
Sativa-Dominant
BC ORGANIC TANGERINE SUNRISE Not in stock
Sativa-Dominant

BC ORGANIC TANGERINE SUNRISE

by Simply Bare Organic

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Rise & grind — it’s sativa season with BC Organic Tangerine Sunrise. A cross of Hawaiian Sunrise and Tangenesia, this cultivar shines with b...

Original price
Current price $199.99
($7.14/g)
Not in stock
Sativa-Dominant
KQ DARK MATTER LTO Limited quantity
Indica-Dominant

KQ DARK MATTER LTO

by Kootenay Quantum

THC 240.0-290.0mg/g CBD 0.0-60.0mg/g

Exclusive to the Kootenay Quantum lineup, this dynamic and unique indica is a cross of Gorilla Glue, Jager, and Humbolt Black Gold. Dark Matter ...

Original price
Current price $84.99
($6.07/g)
Limited quantity
Indica-Dominant
BUBBLE UP
Indica-Dominant

BUBBLE UP

by Tribal

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-60.0mg/g

Welcome to the world of Bubble Up, a unique indica-dominant cultivar from Tribal, now in a generous 14g Whole Flower format. This extraordinary str...

Original price
Current price $69.99
($5.00/g)
Indica-Dominant
KUSH COOKIES
Indica-Dominant

KUSH COOKIES

by 3Saints

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Since day one Kush Cookies has taken up some serious real estate in the 3Saints greenhouse because tray after tray it delivers. In fact, they’ve pu...

Original price
Current price $59.99
($4.29/g)
Indica-Dominant
TURBO DIESEL
Hybrid

TURBO DIESEL

by South Point

THC 280.0-330.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Turbo Diesel is a hybrid born from Sour Diesel and Sour Kush, delivering bold, unmistakable aromas. It opens with notes of petrol, rounded out by a...

Original price $69.99
Current price $59.98
($4.28/g)
Hybrid
BLUE ZUSHI SMALLS
Indica-Dominant

BLUE ZUSHI SMALLS

by Pistol and Paris

THC 300.0-330.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

Blue Zushi delivers a striking blend of gas and tropical sweetness, now in a 3.5g Smalls format. Carefully cultivated for its rich terpene expre...

Original price
Current price $24.99
($7.14/g)
Indica-Dominant
STRAWBERRY MANGO LTO
Sativa-Dominant

STRAWBERRY MANGO LTO

by Valhalla Flwr

THC 260.0-320.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

From the Valhalla Flwr cultivation team comes Strawberry Mango, a summertime sativa from thier ongoing pheno hunt. Derived from Strawberry Banan...

Original price
Current price $49.99
($7.14/g)
Sativa-Dominant
STRAWBERRY JACK SMALLS Limited quantity
Sativa-Dominant

STRAWBERRY JACK SMALLS

by BC Smalls

THC 280.0-320.0mg/g CBD 0.0-20.0mg/g

A luminous, fruit-led, sativa-dominant cultivar shaped by the uncommon yet classic cross of Strawberry Cough and Jack Herer. Charming strawberry an...

Original price
Current price $20.99
($6.00/g)
Limited quantity
Sativa-Dominant
GALACTIC JACK
Sativa-Dominant

GALACTIC JACK

by Back Forty

THC 270.0-330.0mg/g CBD 0.0-10.0mg/g

Chart a trail to the stars with Galactic Jack. This potent sativa cross of Jack Herer and Space Queen delivers sweet citrus, earthy spice, and subt...

Original price
Current price $37.99
($5.43/g)
Sativa-Dominant